wnętrza kul betonowych

Podróż do wnętrza kuli betonowej

Zastanawialiście się jak wyglądają nasze kule betonowe w środku?
Równie magicznie, jak na zewnątrz.

Co się kryje wewnątrz betonowej kuli?

Kolor

Betonowe kule produkowane przez Betonosferę są puste w środku i mają cienkie ścianki, co pozwala wycinać w nich ciekawe dekoracyjne wzory. Wewnątrz takich ażurowych kul ogrodowych montujemy lampy LED świecące kolorowym światłem RGB, cyklicznie zmieniającym barwę. Gdy zajrzymy do środka zobaczymy, że kryje się tam lampa, kabel i piękny intensywny kolor.

Wnętrze ażurowej kuli betonowej
Wnętrze ażurowej kuli betonowej
Wnętrze ażurowej kuli betonowej
Wnętrze ażurowej kuli betonowej

Świecące kule ogrodowe możemy wypełnić tłuczonym szkłem ogrodowym, które dodatkowo rozpraszając światło, wzbogaca efekty kolorystyczne.

Szkło wewnątrz kuli betonowej
Szkło wewnątrz kuli betonowej

Wewnątrz kul wykonanych ze stali nierdzewnej znajdziecie konstelacje mniejszych stalowych kul, które swą wypolerowaną lustrzaną powierzchnią multiplikują setki otaczających je kółek.

Wnętrze ażurowej kuli stalowej
Wnętrze ażurowej kuli ze stali

Światło

Betonowa kula z wyciętymi wzorami to doskonała „pułapka” dla światła. Wewnątrz kul umieszczamy silną lampę LED. Wydobywające się z kuli światło tworzy na podłożu oraz okolicznych ścianach i obiektach malownicze kolorowe wzory, pięknie rozświetlając okolicę.

Park oświetlony kolorowym światłem ukrytym w betonowej kuli

Kopuły wykonane z betonu mogą też służyć do oświetlania wnętrza lub ogrodu. Szczególnie malowniczo oświetlają drzewa dając mocne światło, dyskretnie ukryte za ogromną kopułą.

Duża lampa betonowa
Duża lampa betonowa
Duża lampa betonowa oświetlająca drzewa w ogrodziea
Duża lampa betonowa oświetlająca drzewa w ogrodziea

Dzieci

Betonowe kule puste w środku i lekkie są niezwykle intrygujące dla dzieci. Z jakim zadowoleniem spotykamy się na ich twarzach, gdy podchodzą i okazuje się, że dużą betonową kulę są w stanie przetoczyć bez większego wysiłku. To natychmiast pobudza ich wyobraźnię. Kule stają się dla nich doskonałą ogrodową zabawką, niezwykle ciekawą i niepodobną do wszystkich innych typowych dziecięcych atrakcji. Można wejść do wnętrza kuli, coś w niej schować, toczyć kule na wyścigi, albo po prostu przez otwór zajrzeć do środka.

Dzieci we wnętrzu betonowej kuli ogrodowej
Chłopiec przetaczający lekkie kule betonowe ogrodowe
Dziewczynka zagląda do wnętrza pustej w środku kuli betonowej

I co tylko jeszcze chcesz

Kula betonowa pusta w środku to doskonały ogrodowy schowek. Jest całkowicie odporna na warunki atmosferyczne, więc z powodzeniem może stać latami w ogrodzie kryjąc w swym wnętrzu, niezbyt atrakcyjne elementy, np. skrzynkę elektryczną doprowadzającą prąd do ogrodu. Betonowa kula może stać się również dyskretnym dla zwierząt.

Betonowa kula jako skrytkna na skrzynkę elektryczną
Betonowa kryjówka
Betonowa kryjówka