Fibrobeton™

Kule betonowe zwykle majestatycznie stoją w ogrodzie, są ciężkie i nie do ruszenia, nawet te najmniejsze. Czyżby? Nasze kule betonowe, choć również wyglądają na ciężkie, są puste w środku i zaskakująco lekkie. Ich ścianki wykonane są z Fibrobetonu™.

Beton zbrojony

Fibrobeton™ to opracowany przez nas rodzaj betonu o specjalnie dobranej mieszance i zawierający równomierne wewnętrzne bardzo wytrzymałe zbrojenie. Beton wzmacniany wewnątrzwarstwowo według opracowanej przez nas i opatentowanej technologii ma ulepszone właściwości mechaniczne i jest niezwykle wytrzymały. Zastosowanie tej technologii pozwala nam wykonać i z łatwością przetransportować nawet bardzo duże kule. Zobacz jakie kule betonowe wykonujemy.

Bardzo duża kula betonowa o średnicy 2 m
Ażurowa kula betonowa o bardzo cienkiej ściance

Grubość ścianki

Grubości ścianki kuli lub innych elementów architektonicznych waha się od 5 do 50 mm w zależności od wielkości elementu. Dzięki temu elementy są lekkie, a jednocześnie bardzo mocne i trwałe. Są też odporne na warunki atmosferyczne. Ponadto w betonowych ściankach można wycinać wzory. Zobacz świecące kule betonowe jakie wykonujemy.